Odpust 2011

W dniu 17.08.2011 r. jak co roku w Parafii p. w. św. Jacka odbyły się uroczystości odpustowe. Odprawiona została Uroczysta Msza Święta o godz. 1100, której przewodniczył Pasterz Diecezji Kieleckiej ks. Bp. Kazimierz Ryczan. Po mszy św. odbył się festyn na placu przykościelnym, którego organizatorem była parafia i Stowarzyszenie „Św. Jacek”. Na przedłużonym ołtarzu polowym, który posłużył jako scena wystąpiły następujące grupy artystyczne: Młodzieżowy Zespół Oratoryjny z Wolbromia, Schola z Masłowa, Zespół Country „Andrzej i Przyjaciele”, Schola z Leszczyn, Grupa Artystyczna „Golica”, zespół ludowy „Bęczkowianie”.

W trakcie festynu za przysłowiową „złotówkę” strażacy z OSP Leszczyny częstowali grochówką, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn ciastami własnego wypieku, pierogami, chlebem, smalcem i ogórkami. Zebrane datki zostały przeznaczone na cele charytatywne. Stowarzyszenie „Św. Jacek” wraz z parafią zorganizowało loterię pod hasłem „każdy los wygrywa”. Dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony m. in. na organizację zabawy mikołajkowej dla dzieci z parafii p. w. św Jacka w Leszczynach.

Fanty na loterię pozyskano m. in. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Starostwa Powiatowego w Kielcach, firm, osób prywatnych, instytucji.

Festyn zakończył się losowaniem głównych nagród spośród wcześniej zakupionych losów, każdy los miał swój numer. Fundatorami nagród m. in. byli sołtysi z miejscowości Leszczyn, Cedzyny, Podmąchocic, Mąchocic Kapitulnych, którzy ufundowali rower i odtwarzacz DVD. Prezes Stowarzyszenia „Św. Jacek” ufundował nawigację GPS. Natomiast hotel „Uroczysko” ufundował obiad dla dwóch osób, srebrną biżuterię przekazała na nagrodę członkini Stowarzyszenia „Św. Jacek”. Losowanie głównych nagród wzbudziło wiele emocji.

Duże podziękowania należą się konferansjerowi panu Jarosławowi Bukowskiem za profesjonalne poprowadzenie festynu.

Dwa dni wcześniej (15.08.2011 r) odbyło się po mszy św. (Sumie) uroczyste wmurowanie tuby z listą osób, które przyczyniły się do renowacji kopca Matki Bożej poprzez zakup cegiełek. Tuba została wmurowana w podstawę figury Matki Bożej.

Wmurowanie tuby 15.08.2011 r