Ciuchcia Ponidzie 2012

W dniu 08.06.2012 r. (piątek) Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych wraz ze Stowarzyszeniem „Św. Jacek” zorganizowały przejażdżkę Ciuchcią Express Ponidzie oraz piknik z licznymi atrakcjami dla dzieci ze szkół z terenu naszej parafii z Cedzyny, Radlina, Mąchocic i Leszczyn.  Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania dworca PKP w Kielcach, skąd następnie pociągiem kursowym (nowoczesnym ED 72) odbyła się przejażdżka do Jędrzejowa.

W Jędrzejowie nastąpiła przesiadka do ciuchci Ponidzie. Podróżując ciuchcią można było podziwiać piękne zakątki Ponidzia. Punktem docelowym były Umianowice, gdzie odbył się piknik: było ognisko, pieczone kiełbaski, zabawa, dzieci otrzymały drobne upominki.

W wycieczce udział wzięło 46 dzieci oraz 6 nauczycieli i 3 członków Stowarzyszenia „Św. Jacek”. W pikniku wzięli udział przedstawiciele Przewozów Regionalnych z Dyrektorem Robertem Zaborskim. Z dziećmi spotkał się również Członek Zarządu Województwa Jan Maćkowiak oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.