I Parafialna Pielgrzymka „Ze Świętym Jackiem do Maryi”

W ostatnią sobotę września Stowarzyszenie Święty Jacek zorganizowało parafialną wędrówkę po Krakowie z głównym celem, jakim był pokłon i Msza Święta przy grobie Świętego Jacka w kościele Świętej Trójcy przy klasztorze dominikańskim.

Piękna pogoda zachęcała do poznawania i pogłębiania znajomości naszego patrona i historii Polski.

Wcieleni w średniowiecznych wędrowców zwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, odwiedziliśmy groby królów Polski na Wawelu i ważnych polskich osobistości, jak. np. J. Piłsudskiego, M. i L. Kaczyńskich w podziemiach wawelskich, no i oczywiście dotykaliśmy Dzwon Zygmunta wypowiadając w myślach życzenie. Następnie Drogą Królewską wyruszyliśmy na spacer po Starówce Krakowa. Przeszliśmy obok Kurii Krakowskiej, gdzie z okna patrzył na nas Jan Paweł II, potem pokłoniliśmy się przed pomnikiem księdza Skargi, byliśmy pod pomnikiem Adama Mickiewicza, w sukiennicach, kościele Mariackim i na Małym Rynku. Tam znajduje się klasztor dominikański z grobem naszego patrona Świętego Jacka, przy którym ksiądz Ryszard Zaborek odprawił Mszę Świętą.

Na zakończenie przyszedł czas na posiłek. Zgodnie z legendą o Świętym Jacku, który karmił głodnych własnoręcznie wykonanymi pierogami, również i my postanowiliśmy mieć udział w tych wydarzeniach i wybraliśmy się do przytulnej restauracji, gdzie dostaliśmy michy pełne pierogów.