Gra terenowa „Partyzancka tułaczka”

23 maja młodzież naszej parafii miała możliwość poznania historii regionu i Polski poprzez grę terenową. Na początku wszyscy zostali zgrupowani, otrzymali materiały informacyjne, a następnie każda grupa po otrzymaniu osobistych haseł ruszyła na trasę.

Po drodze były spotkania z żołnierzami AK, którzy opowiadali o Oddziale Barabasza i o broni, którą się posługiwali; kawalerzystą – młodzież poznała historię majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”; a nawet wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez żołnierzy niemieckich.
Uczestnicy w czasie tułaczki musieli się wykazać również wiedzą, także sprawnością fizyczną przy obsłudze karabinów i rzutach granatami.

Po złożeniu broni, odprawie i wyłonieniu zwycięzców wszyscy zasiedli do wspólnego ogniska, a młodzież otrzymała na pamiątkę tego spotkania koszulki patriotyczne.

Grę terenową poprowadziło Stowarzyszenie Rekonstrukcji historycznych „Jodła”, która mogła się odbyć dzięki sfinansowaniu przez Fundację Banku Zachodniego w ramach programu „Ambitna Młodzież”.

 

Odprawa…

Na trasie partyzanckiej tułaczki…

Spocznij!